A A A K K K
людям з порушенням зору
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ,ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МОЛОДІ І СПОРТУ ВОЛОВЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Новини

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

Щороку учні нашого району є активними учасниками ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Так в цьому навчальному році 27 учнів представляли район на 11-ти предметних олімпіадах.

10:33 07.03.2018

Семінар-практикум із заступниками директорів закладів загальної середньої освіти

Відповідно до плану заходів на 2018 рік із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» районним методичним кабінетом було проведено семінар-практикум із заступниками директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної роботи на базі Підполозянської ЗОШ І-ІІ ступенів. В ході семінару учасники ознайомилися з нормативними документами щодо впровадження НУШ, роботою вчителів початкових класів з   проходження дистанційного навчання на платформі EdErа, ознайомилися із освітнім середовищем початкових класів школи. Своїм досвідом  із запрошеними поділилася заступник директора Михайлович В.М., яка представила роботу педколективу із проблеми впровадження інтегрованого навчання у початкових класах. Голова методичного об’єднання вчителів початкових класів Мадяр В.С. презентував роботу творчої групи школи по впровадженню Концепції та роботі на  EdErа. Досвідом роботи в інклюзивному класу поділилася Фельбаба М. М. У інформаційно-аналітичному модулі відкрита дискусія щодо реалізації змісту Концепції, бліц-турнір з основних питань Концепції, визначено  ТОП-10 основних подій, які відбулися в освіті 2017.

15:59 26.02.2018

І сесія навчання НУШ

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018  № 34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи»  та наказу департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА від 29.01.2018 № 29 «Про організацію підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» на базі Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів  було проведено першу  очну сесію педагогів, які навчатимуть учнів у перших класах в 2018-2019 н. р. В навчанні взяло участь  32 педагоги загальноосвітніх шкіл району.

08:50 19.02.2018

Практичні психологи – рушійні помічники педагогів

     В рамках заходів реалізації Концепції Нової української школи відбувся семінар практичних психологів на тему: «Адаптація учнів 1 класу до умов навчання та використання психолого-педагогічного консиліуму як однієї з форм психокорекційної роботи». Участь у семінарі взяли заступники директорів шкіл та методисти районного методичного кабінету. Завідувачка РМК Соловій В.М.  акцентувала увагу присутніх на те, що зміст початкової освіти вирізняється між предметною інтеграцією і практичною спрямованістю, що дасть змогу краще врахувати характерну особливість молодших школярів, запобігти їхньому перевантаженю. Як враховувати вікові особливості дітей 6-ти років, допомагати вчителям зрозуміти психологічний стан учнів, проводити діагностику спостережень розповіла Бирак Л.І., психолог Гукливської ЗОШ І-ІІ ступенів. Про роль  адаптації учнів та роботи адміністрації школи по організації умов навчання та виховання дітей 6-ти річного віку виступила Дробок Н.Ю., заступник директора Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Одним із компонентів діяльності вчителя є використання педагогіки партнерства.  З досвіду роботи про перші кроки щодо порозуміння з  учнями, батьками поділилася Кобрин М.І., вчитель 1 класу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Про нові вимоги до учасників освітнього процесу в контексті Нової української школи розповіла  Селехман В.І., методист РМК. З методикою проведення психолого-педагогічного консиліуму ознайомила учасників семінару Приймич І. В., психолог Нижньоворітської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

08:45 12.02.2018

Всеукраїнська акція «Разом до Нової школи»

     Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» (Лист від 28.12.2017 за № 21.1/10-2961) повідомляє, що  редакція часопису «Розкажіть онуку» за консультаційно-інформаційної підтримки Інституту модернізації змісту освіти проводять Всеукраїнську акцію «Разом до Нової школи» для вчителів початкових класів, вихователів дитячих садків та педагогічних працівників позашкільних установ.  Акція організована з метою  виявлення, поширення та популяризація кращого досвіду роботи вчителів початкових класів, вихователів закладів дошкільної  освіти, викладачів позашкільних дитячих установ, які формують життєві компетентності, необхідні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці, особистість, громадянську позицію здобувача освіти Нової української школи; роблять освітній процес цікавим, захоплюючим.

15:24 07.02.2018

Героям Крут присвячується

З метою вшанування пам'яті українських юнаків, які загинули у бою під селищем Крути на Чернігівщині, 29 січня 2018 року в закладах освіти району проведено інформаційно-просвітницькі години, уроки пам'яті: «Молоді патріоти-герої України», «Тут юних 300 полягло», організовано тематичні виставки літератури, періодичної преси, які висвітлюють події під Крутами,

13:57 31.01.2018

День Соборності України

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з  нагоди відзначення Дня Соборності України,   22 січня 2018 року в  закладах  освіти району педагогами організаторами та класними керівниками проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів.

14:21 23.01.2018

Педагогіка партнерства – один із принципів Нової української школи

        Серед принципів Нової української школи Міністерство освіти і науки України декларує педагогіку партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя та батьків.Педагогіка партнерства не відміняє вимогливість вчителя, бо, як засвідчує практика, саме вимогливі й справедливі вчителі мають найбільшу повагу та довіру серед учнів.

13:54 23.01.2018

Нова українська школа – в дії

  Головна мета – створити школу у якій буде приємно навчатись, і яка  даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. Це школа до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятися висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння. Реформа нової української школи розрахована на роки, адже не можливо швидко змінити освітні традиції, що плекалися в Україні протягом десятків років. Проте зміни вже розпочались, зокрема, у вересні 2017 року було ухвалено новий закон про освіту.  Відповідно до підпункту 3 пункту 3 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту»  навчання учнів за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти для початкової освіти починається з 1 вересня 20-18 року. На сьогодні учасниками всеукраїнського експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації Нового  державного стандарту початкової загальної середньої освіти  на базі загальноосвітніх навчальних закладів на 2017-2022 рр.»  серед 100 шкіл України є  Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ст № 8, Ганичівська ЗОШ І-ІІІ ст. Тячівського району, Чинадіївська ЗОШ І-ІІІ ст. Мукачівського району, Міжгірська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Кабінетом Міністрів України та  Міністерством освіти  України  застосовується системний підхід для ефективної імплементації Закону України та реалізації Концепції, затверджено план заходів на 2017-2029 рр. із запровадження Концепції. В районі теж розроблено  ряд заходів по впровадженню даної Концепції. На першому етапі основною проблемою буде навчання вчителів, які візьмуть 1 класи наступного року.  Всі вчителі пройдуть дистанційне навчання з використання нових методик компетентнісного та інтегрованого  навчання, управління класом, нейропсихології, яка дозволяє вчителю зрозуміти особливості функціонування  мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні та виправити їх. Крім того, на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти місцевим бюджетам виділяється субвенція з держбюджету в розмірі 1,37 млрд. грн.  На підготовку педагогів, які працюватимуть з дітьми за Новим державним стандартом освіти буде спрямовано 386,6 млн.грн.  На підручники для першокласників виділили суму  373,3 млн. грн.. Одним із  компонентів «Нової української школи» є створення сучасного освітнього середовища з мобільними робочими місцями, які легко трансформуються для командної проектної групової роботи. На переоснащення навчального простору в держбюджеті виділено 1 млрд. грн., на кожну школу з них припадає приблизно 79,2 млн. грн..  на наступний рік.   Звичайно, видатки здійснюватимуться на підставі відповідних бюджетних запитів, тож на практиці розподіл буде не рівномірний. Проблемою для директорів та управлінь освіти буде знайти  пристойних підрядчиків.

12:59 10.01.2018

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень