A A A K K K
людям з порушенням зору
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ,ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МОЛОДІ І СПОРТУ ВОЛОВЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Національно-патріотичне виховання

Стратегія національно-патріотичного виховання      

 

 

      З метою дальшого розвитку в суспільстві національної свідомості, формування почуття патріотизму на засадах духовності та моральності, популяризації духовно-культурної спадщини Українського народу, а також активізації взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських об'єднань у питаннях національно-патріотичного виховання 21.05.2019 набрав чинності Указ Президента України 18.05.2019 № 286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання».

       В  своєму указі Президент постановив:

1. Затвердити Стратегію національно-патріотичного виховання (додається).

2. Кабінету Міністрів України забезпечити в установленому порядку:

1) розроблення та затвердити до 1 серпня 2019 року план дій на 2020 – 2025 роки щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої цим Указом;

2) розроблення за участю представників державних органів, органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства, провідних вітчизняних учених та затвердити до 1 грудня 2019 року державну цільову програму з національно-патріотичного виховання;

3) підготовку та оприлюднення щороку до 10 жовтня звіту про виконання у поточному році плану дій на 2020 – 2025 роки щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої цим Указом;

3. Обласним, Київській міській державним адміністраціям активізувати роботу з національно-патріотичного виховання, зокрема, за участю представників координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання, утворених при місцевих державних адміністраціях, а також органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства, розробити проекти обласних (місцевих) цільових програм з національно-патріотичного виховання та сприяти їх затвердженню.

4. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580 "Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки".

 

                                                                    Переглянути документ за посиланням                             https://zakon.rada.gov.ua


Заходи до Дня Європи у закладах загальної середньої освіти району

 

        З метою підвищення мотивації учнівської молоді  щодо вивчення мов та культури європейських країн, виховання почуття  патріотизму та любові до власної історії, традицій, звичаїв народу в закладах загальної середньої освіти району проведено різноманітні тематичні заходи:

- вікторина «Цікаві факти про країни Європейського Союзу»;

- відео-подорож   «Мандруємо Європою»;

- години спілкування «Що я знаю про Європу»;

- конкурс малюнків «Європа очима дітей» (5-7 кл.).

        15 травня  учні 8-11 класів Н.Ворітського ЗЗСО І-ІІІ ступенів  долучилися до  Всеукраїнського онлайн-уроку «Європа починається з тебе».

  

     

 


   До Дня Соборності  в закладах освіти району проведено ряд заходів

 

     Цьогоріч ми відзначаємо 100-річчя Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.     З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги і любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму в закладах освіти району проведено ряд заходів.
     Зокрема, класними керівниками Воловецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів  проведено виховний захід «Соборність України – соборність нашої свідомості» (9-А клас),  вікторину  «Моя держава - Україна» (6-Б клас),
конкурс на кращий лепбук до Дня Соборності (3-Б клас).

      У В.Ворітському ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Біласовицькому ЗЗСО І-ІІ ступенів проведено тематичну лінійку «Шлях України до возз′єднання», «Соборність України. Естафета поколінь: від діда –прадіда».

      Проведені заходи ще раз засвідчили, що возз'єднання українських земель — один із найвизначніших об'єктивних результатів тривалого національно-визвольного поступу українського народу до Соборності  та державної незалежності.

                                                            


            Захисники України: історія та сьогодення»

 

       Під такою назвою в районі проведено І (шкільний) та ІІ (районний) етапи обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт «Захисники України: історія та сьогодення».

     За підсумками  І (шкільного) етапу  для участі у ІІ етапі Конкурсу надійшло роботи 43 учнів закладів загальної середньої освіти району, у тому числі 19 – у номінації «Малюнок», 13 – у номінації «Лист», 5 – у номінації «Вірш» та 6 - у номінації «Фоторобота».

       Представлені роботи вирізняються творчістю, розмаїттям ідей, думок та оригінальністю виконання.       Через твори учасники  Конкурсу продемонстрували уміння щиро висловлювати думки, не по-дитячому відчувати біль від втрат та радість від життя.

       Відповідно до рішення журі ІІ етапу Конкурсу визнано переможцями таких учнів:

в номінації «Лист»:

І місце -  Хмельницька Юлія, учениця 8 класу  Скотарського ЗЗСО І-ІІ ст.

ім. Р. Ігнатишина.

ІІ місце –  Лапко Олександра,  учениця 7  класу Канорського ЗЗСО І-ІІ ст.

в номінації «Вірш»:

І місце – Годованець Олександра, учениця  9-А класу Воловецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

ІІ місце –  Гвоздак Христина, учениця 10 класу Н.Ворітського ЗЗСО І-ІІІ ст.

в номінації «Малюнок»:

І місце –  Лущак Іванна, учениця 6 класу Скотарського ЗЗСО І-ІІ ст.

ім. Р.Ігнатишина.

ІІ місце – Мадяр Марія, учениця 6 класу Лазівського ЗЗСО І-ІІ ст.

ІІІ місце – Беца Анастасія, учениця 7 класу Гукливського ЗЗСО І-ІІ ст.

 

 в  номінації «Фоторобота»:

І місце – Губинець Іван, учень 8 класу Біласовицького ЗЗСО І-ІІ ст.

ІІ місце – Мотринець Емілія,  учениця 8 класу Гукливського ЗЗСО І-ІІ ст.

ІІІ місце – Беца Катерина, учениця 9 класу Скотарського ЗЗСО І-ІІ ст.

ім. Р.Ігнатишина.


Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді визначає патріотичне виховання як складову національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин.Близькими до такого визначення є бачення патріотичного виховання В. О. Сухомлинським, який стверджував, що «…патріотичне виховання школярів доцільно здійснювати на національних цінностях, серед яких провідними є любов до рідної землі, народу й Батьківщини, любов до найбільш рідних людей, членів сім’ї та родини, любов до рідної мови, шанобливе й бережливе ставлення до історії та культури українського народу, праця на благо свого народу й Батьківщини».

    В рамках національно-патріотичного виховання в школах району  проводяться акції пам’яті:  до Дня Пам’яті та примирення (“Пам’ять”, “Ветеран живе поруч”) до Дня пам’яті Крут,  до Дня вшанування учасників бойових дій в Афганістані,  до Дня українського козацтва, до Дня Збройних сил України,  до Дня Соборності України, до Дня інтеграції, до Дня Чорнобильської трагедії (“Дзвони Чорнобиля”), до Дня скорботи і вшанування пам’яті   жертв війни в Україні, до Дня партизанської слави, до Дня пам’яті жертв голодомору (“Запали свічку”), пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні

 


Вшануємо загиблих в роки Голодомору 1932-1933 років

      Вшановуючи пам’ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років, усвідомлюючи моральний обов’язок перед минулими та наступними поколіннями українців й визнаючи необхідність відновлення історичної справедливості, щороку педагогічні та учнівські колективи Воловецького району долучаються до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам¢яті».

     З метою поглиблення знань учнів про голодомор як геноцид українського народу, його причини, перебіг і наслідки; виховання почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму; навчання сприймати чужу біду та біль як свій власний; залучення учнівської молоді до меморіальних заходів із вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу – голодомору 1932 – 1933 років в Україні у школах району 24 листопада проведено лінійку-реквієм "Пам`ять єднає",  оформлено  тематичні виставки літератури «Жнива скорботи. 1933 рік» та проведено  години  спілкування «Пам’ятаємо про голодомор…». 


Революція Гідності - революція державотворчого поступу українського народу!

      З метою  вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей,  утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України у  закладах освіти Воловецького району пройшли заходи, які висвітлюють доленосні сторінки в історії  України початку XXI століття. 

     21 листопада 2017 року у Воловецькій ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено    літературно-музичну композицію «Україна понад усе» та конкурс на кращу стіннівку «Нас надихають подвиги героїв».

     У  Н.Ворітській, Жденіївській ЗОШ І-ІІІ ступенів протягом 21-22 листопада 2017 року  проведено уроки Пам'яті "Революція Гідності, охрещена кров'ю", години спілкування для учнів "Герої нашого часу", "Народ мій завжди є, народ мій завжди буде" для учнів 5-11 класів.

      В Скотарській ЗОШ І-ІІ ступенів ім. Р.Ігнатишина проведено загальношкільний виховний захід «Вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

     Під гаслом: «Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків!» проведено урочисту лінійку в Біласовицькій ЗОШ І-ІІ ступенів та  вшановано хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні. 


     Класними керівниками загальноосвітніх навчальних закладів району проведено уроки мужності «Герої нашого часу», «Майдан гідних», «Герої Небесної Сотні», уроки-спомини «Вас забути, себе не поважати», «Майдан-Євромайдан-криваве


 

 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень