На Закарпатті обговорили безбар’єрний доступ до туристичних об’єктів
Чергова нарада на платформі «Діалог влади та бізнесу» на тему безбар’єрності в туристичній сфері зібрала понад 70 представників структурних підрозділів Закарпатської ОВА, райдержадміністрацій, громад, організацій та бізнесу.
Перший заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо зазначив, що мета зустрічі – об’єднати зусилля у впровадженні всіх необхідних заходів для розбудови безбар’єрного простору в туристичному секторі регіону.
Під час наради очільниця Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра наголосила, що сьогодні безбар’єрність є одним з найважливіших викликів для України, а тому туристичні об’єкти, а особливо заклади оздоровлення та рекреації повинні бути доступними для всіх, особливо людям з обмеженою мобільністю.
Учасникам зустрічі розповіли про Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та познайомили з методичними рекомендаціями з влаштування інклюзивного середовища у закладах HoReCa, а фахівцям туристичного супроводу наголосили на важливості надання інформації в доступних для осіб з інвалідністю форматах (переклад українською жестовою мовою, субтитрування, аудіокоментування тощо).
Про інструменти для розбудови безбар’єрного простору розповів голова громадської організації «Безбар’єрне Закарпаття» Руслан Проценко. У свою чергу, координаторка всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», лекторка «Школи сталого зеленого туризму» Таїсія Симочко розповіла про етику та спілкування з людьми, що мають бойовий досвід, Евеліна Химич – про безбар’єрність у національному природному парку «Зачарований край», а гід-екскурсовод Юрій Зизич описав безбар’єрні маршрути та тури вихідного дня для військових.
Зазначимо, що за результатами моніторингу проведеного фахівцями Міністерства відновлення у 2023 році, Закарпатська область отримала середній ступінь безбар’єрності. На території регіону частково безбар’єрними визнано 46% об’єктів фізичного оточення і послуг.