A A A K K K
людям з порушенням зору
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ,ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МОЛОДІ І СПОРТУ ВОЛОВЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ БЕЗБАР'ЄРНОСТІ

Дата: 18.05.2025 11:50
Кількість переглядів: 38

З 19 по 25 травня 2025 року Україна вперше проводитиме Національний тиждень безбар’єрності. Захід ініційований Міністерством культури і стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством розвитку та Радницею — Уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності.

Перед багатьма громадянами України стоїть ряд бар’єрів у реалізації своїх прав, отриманні доступу до публічних послуг та повноцінної участі у культурному, політичному та суспільному житті. Ці бар’єри наявні у різних сферах – від доступності до громадських та житлових будівель до працевлаштування чи культурного життя.

Забезпечення безбар’єрного доступу – це про створення середовища, доступного та комфортного для всіх громадян: дітей, осіб з інвалідністю, вагітних жінок, громадян похилого віку, осіб з дитячими візочками тощо.

У 2021 році за ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Документом передбачено створення безбар’єрного простору в Україні за шістьма основними напрямками:

Суспільна та громадянська безбар’єрність, яка передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громад та держави.

Освітня безбар’єрність – створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту впродовж життя.

Економічна безбар’єрність – забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо.

Інформаційна безбар’єрність – умови, за яких люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їх потреби та можливості.

Фізична безбар’єрність – створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп.

Цифрова безбар’єрність – забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості тощо.

Більше про складові безбар’єрності та про усунення будь-яких бар’єрів для різних груп людей на всіх рівнях читайте в 

“Довіднику безбар’єрності”.

До вашої уваги:

Гайд безбар’єрних подій:

http://surl.li/smnqm

Брендбук з безбар’єрності:

https://barrierfree.crevv.com/

Рекомендації щодо доступного інформування:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1046-2023-р#Text

Типові рішення для дизайну та кольорів у комунікаціях:

https://mcsc.gov.ua/.../2025/02/rekomendacziyi-brendbuk.pdf

Також рекомендуємо до перегляду Освітній серіал “Безбар’єрна грамотність” на Дія.Цифрова освіта, який ознайомить глядачів з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

 

 

 

 



« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень