Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки.
Крім того, на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти місцевим бюджетам виділяється субвенція з держбюджету в розмірі 1,37 млрд. грн. На підготовку педагогів, які працюватимуть з дітьми за Новим державним стандартом освіти буде спрямовано 386,6 млн.грн. На підручники для першокласників виділили суму 373,3 млн. грн.. Одним із компонентів «Нової української школи» є створення сучасного освітнього середовища з мобільними робочими місцями, які легко трансформуються для командної проектної групової роботи. На переоснащення навчального простору в держбюджеті виділено 1 млрд. грн., на кожну школу з них припадає приблизно 79,2 млн. грн.. на наступний рік. Звичайно, видатки здійснюватимуться на підставі відповідних бюджетних запитів, тож на практиці розподіл буде не рівномірний. Проблемою для директорів та управлінь освіти буде знайти пристойних підрядчиків.
Серед принципів Нової української школи Міністерство декларує педагогіку партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя та батьків. Батьки можуть створювати свої органи громадського самоврядування, а отже впливати на освітній та виховний процеси.
Прозорість та інформаційна відкритість на всіх етапах організації освітнього процесу, співпраця всіх його учасників – основна засада Нової української школи.