І сесія навчання НУШ
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 № 34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» та наказу департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА від 29.01.2018 № 29 «Про організацію підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» на базі Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено першу очну сесію педагогів, які навчатимуть учнів у перших класах в 2018-2019 н. р. В навчанні взяло участь 32 педагоги загальноосвітніх шкіл району.
На розгляд першої сесії були винесена тема «Сучасний учитель, як провідник змін», що включала розгляд таких питань:
- Концепція «Нова українська школа». Нові ролі і завдання учителя в умовах освітніх змін.
- Основні підходи в освітньому процесі.
- Як працювати в онлайн-курсі EdEra
Навчання розпочалося у вигляді «Ранкової зустрічі» з використанням обов’язкових компонентів: привітання, обміну інформацією, групової роботи та щоденних новин. Цікавою і змістовною була робота в групах з використанням завдань другого модуля. Учителі мали змогу вільно висловлювати свої думки, аргументувати відповіді, доводити свої твердження.
У щоденних новинах було представлено презентацію Концепції «Нова українська школа» завідувачкою районного методкабінету Соловій В.М. Про компетенцію вчителя початкових класів говорила Волошин М.В.
Практична частина семінару включала в себе ознайомлення вчителів з електронними підручниками «Порадник для вчителя», «Ранкові зустрічі». Селехман В. І. зупинилася на виконанні практичної роботи з використанням додатків до другого модуля. На сесії йшла мова про створення сприятливого освітнього середовища для успішного навчання майбутніх першокласників.
Досвідом роботи на платформі EdEra поділилися вчитель Тишівської ЗОШ І-ІІ ступенів Понзель Г.М., вчитель Гукливської ЗОШ І-ІІ ступенів Беца Г.В., вчитель Завадської ЗОШ І-ІІ ступенів Годованець Н.М., вчитель Верб»язької ЗОШ І-ІІ ступенів Проньо В.Ю. та заступник директора Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Дробок Н.Ю.
Свої очікування від запровадження НУШ, про проблеми, хвилювання, побоювання вчителі мали змогу висловити під час проведення підсумку роботи у вигляді інтерактивної вправи «Мікрофон».