A A A K K K
людям з порушенням зору
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ,ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я, МОЛОДІ І СПОРТУ ВОЛОВЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ДЕНЬ ЄВРОПИ

Дата: 09.05.2025 11:27
Кількість переглядів: 14

Сьогодні Україна разом з усією Європою святкує День єдності, свободи та гідності — День Європи. Це свято запроваджене указом Президента Володимира Зеленського №266/2023 від 8 травня 2023 року.

«Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу», – йдеться в документі.

Це не просто дата в календарі, а символ нашого шляху, нашого вибору, наших прагнень. Європа — це про людей, які живуть у мирі, розвивають свої громади, поважають один одного та творять майбутнє на основі цінностей.

Україна — серце Європи, яке б’ється сильно, сміливо і гідно. У цей день хочеться побажати всім нам миру, нових перемог, сильного європейського духу та збереження нашої національної ідентичності. 

З метою популяризації європейських цінностей, формування європейської ідентичності та ознайомлення учнів з культурною спадщиною європейських країн у  закладах загальної середньої  освіти Воловецької територіальної громади  було проведено низку заходів до Дня Європи.

У межах заходів організовано:

інформаційні хвилинки в 5-11 класах, під час яких вчителі розповідали про історію створення Європейського Союзу, його інституції та роль України у співпраці з ЄС;

виховні години «Європейський калейдоскоп», «Україна – європейська держава» тощо;

квести для учнів середніх та старших класів, під час яких команди виконували завдання, пов’язані з культурою, історією, географією європейських країн;

виставки  малюнків для учнів 1-4 класів «Європа очима дітей», розмальовки мапи Європи;

інтерактивні вікторини для учнів 5-11 класів «Подорож Європою»,  під час яких школярі демонстрували знання про ЄС;

круглі столи  з учнями 7-9 класів «Місце України у ЄС»;

книжкові виставки в бібліотеках закладів «Європейська книга: від давнини до сьогодення».

Проведення Дня Європи в закладах загальної середньої освіти сприяло розширенню кругозору школярів, формуванню поваги до культурного різноманіття та ідеалів демократії, рівності, свободи.



« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень